Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymano 7 obywateli Wietnamu bez dokumentów - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 7 obywateli Wietnamu bez dokumentów

Maciej Pietraszczyk
13.11.2015

Przedwczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali siedmioro obywateli Wietnamu. Cudzoziemcy podróżowali samochodem marki Chrysler Voyager, który uległ wypadkowi w Ośnie Lubuskim. Żaden z podróżnych nie miał przy sobie dokumentów.

Do zdarzenia doszło na obwodnicy miasta Ośno Lubuskie 11 listopada br. Samochód, którym podróżowali zatrzymani, wypadł z drogi i uderzył w skarpę, a kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze SG otrzymali informację, że z pojazdu oddaliło się kilka osób. Strażnicy graniczni i policjanci przeszukali okolicę i odnaleźli siedem osób pochodzenia azjatyckiego.

Cudzoziemcy, pięciu mężczyzn i dwie kobiety, nie posiadali żadnych dokumentów. W toku dalszych czynności potwierdzono, że są obywatelami Wietnamu, a celem ich podróży miały być Niemcy. Trwają ustalenia, w jaki sposób i w którym miejscu Wietnamczycy wjechali do Polski, a także kto ich przewoził.
Funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli wobec zatrzymanych cudzoziemców postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu. Do czasu potwierdzenia ich tożsamości i zakończenia postępowania, zgodnie z postanowieniem sądu, obywatele Wietnamu będą przebywać w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim i Przemyślu.

zdj. Archiwum KGSG

  • Kurtka służbowa SG
    Kurtka służbowa SG
do góry