Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie

24.06.2015

Obchody Światowego Dnia Uchodźcy, edukacja zdrowotna, wystawa prac plastycznych „Moja Ojczyzna” i zakończenie roku szkolnego dzieci - to przedsięwzięcia, które miały miejsce w dniach 21- 23 czerwca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

Obchody Światowego Dnia Uchodźcy, edukacja zdrowotna, wystawa prac plastycznych „Moja Ojczyzna” i zakończenie roku szkolnego dzieci - to przedsięwzięcia, które miały miejsce w dniach 21- 23 czerwca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

 

21 czerwca dzieci przebywające w ośrodku odwiedziła grupa studentów z wydziału pedagogiki TWP w Kętrzynie. To kolejna wizyta studentów, a tym razem zajęcia poświęcono edukacji zdrowotnej. Przygotowano zestawy ćwiczeń gimnastycznych oraz gry i zabawy ruchowe, sprzyjające poprawie kondycji fizycznej. Wszystkie dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach, zdobywając medale i nagrody.

 

22 czerwca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie odbyło się zakończenie roku szkolnego 2014/2015.  Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny, podczas którego potwierdziły przed zaproszonymi gośćmi i rodzicami swoją znajomość języka polskiego. Recytowały wierszyki poświęcone tematyce szkolnej i wakacjom. Śpiewały piosenki okolicznościowe. Do wykonania piosenki „Ojciec Wirgiliusz” dołączyły się dziewczynki z zespołu wokalnego „Fuks” ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Występ młodych wokalistek,  które zaprezentowały się w wakacyjnym repertuarze, uświetnił uroczystość powitania wakacji. Dyrektor szkoły Podstawowej Nr 4 Mariola Matyjasek wręczyła dzieciom uczęszczającym na zajęcia szkolne świadectwa i słodkie nagrody. Po raz pierwszy w historii ośrodka 3 dzieci uzyskało promocję do następnej klasy szkoły podstawowej. Jedna z podopiecznych otrzymała promocję do klasy II, natomiast dwóch chłopców do klasy III i IV. Dyrektor szkoły podziękowała uczniom za intensywną, owocną naukę i życzyła wszystkim wspaniałych wakacji.


 

 

 

23 czerwca, w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie odbyła się wystawa okolicznościowa, poświęcona różnorodności kulturowej pod tytułem „Moja Ojczyzna”. Zaprezentowano prace dzieci z Czeczenii, Armenii, Gruzji, Afganistanu i Wietnamu, przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Zwiedzający mogli obejrzeć tradycyjne budowle, pejzaże  i sceny z życia codziennego charakterystyczne dla danego kraju. Uczniom klas licealnych, w formie prezentacji multimedialnej, przedstawiono także problematykę uchodźczą. Poruszono m. in. problemy dialogu międzykulturowego.
Na zakończenie obchodów Światowego Dnia Uchodźcy w ośrodku zorganizowano plenerową imprezę dla podopiecznych. Do dyspozycji cudzoziemców była zjeżdżalnia, basen z piłeczkami i animatorzy, którzy zadbali dobre humory i wspaniałą zabawę. Dzieci i dorośli startowali w różnorodnych konkurencjach sportowych i zręcznościowych, puszczali bańki mydlane, tańczyli. Przygotowano także słodki poczęstunek i owoce.

 

 

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG

do góry