Strażnicy graniczni z placówki w Słubicach 24 lutego podczas prowadzenia tymczasowej kontroli granicznej na autostradzie A2 w Świecku, wytypowali do kontroli drogowej jadącego od strony Niemiec osobowego Lexusa na holenderskich tablicach rejestracyjnych.
Kierowcą pojazdu był 31-letni obywatel Polski, który zaraz po zatrzymaniu oświadczył, że nie posiada żadnych dokumentów tego pojazdu, nie potrafił również wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w jego posiadanie. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy. Mundurowi w bagażniku samochodu Polaka znaleźli oryginalne, niemieckie tablice oraz dowód rejestracyjny. Natomiast założone holenderskie numery rejestracyjne należały do innego pojazdu.
Funkcjonariusze ustalili, że złodziej był tak szybki, że właściciel samochodu nie zdążył go jeszcze zastrzec w bazie pojazdów utraconych. Skontaktowano się z właścicielem Lexusa oraz z niemiecką policją i szybko potwierdzono jego kradzież na terytorium Niemiec.
31-latka zatrzymano i po zakończeniu czynności służbowych przekazano słubickim policjantom. Kierowca podejrzewany o kradzież samochodu usłyszy prokuratorskie zarzuty. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 150 tys. zł.


