Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy polsko-białoruskiej

Ewelina Szczepańska
18.09.2023

86 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawnili w dniach od 15 do 17 września funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG. Po pościgu zatrzymano również kuriera.

19 przypadków podjęcia prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano w niedzielę. W sobotę  36, a w piątek  31. Na widok polskich służb 54 osoby zawróciły na Białoruś. W okolicy Białowieży 14 migrantów, aby przedostać się na terytorium Polski, pokonało graniczną rzekę Leśna Prawa.

W miniony weekend doszło również do agresywnego zachowania ze strony trzech grup cudzoziemców, znajdujących się po białoruskiej stronie granicy. W rejonie placówek SG w Dubiczach Cerkiewnych i Białowieży cudzoziemcy obrzucili polskie służby kamieniami i płonącymi gałęziami.   

W piątek (15 września)w miejscowości Lipiny w gminie Hajnówka,  po pościgu, zatrzymano obywatela Ukrainy. 24- letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę. Stracił jednak panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się, że przewoził 2 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

zdj. Podlaski Oddział SG

 

  • Auto kuriera, zatrzymanego po pościgu
    Auto kuriera, zatrzymanego po pościgu
do góry