Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Flash mob Orkiestry Reprezentacyjnej SG na Rynku Głównym w Krakowie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Flash mob Orkiestry Reprezentacyjnej SG na Rynku Głównym w Krakowie

Ewelina Szczepańska
19.05.2023

Mieszkańcy miasta oraz przechodnie, na Rynku Głównym w Krakowie, mogli podziwiać wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Był niespodziewanym prezentem przygotowanym w przededniu Centralnych Obchodów Święta Straży Granicznej, które odbyły się w tym roku15 maja w Krakowie.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia tego krótkiego filmu, którym muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej SG rozpoczęli obchody 32. rocznicy powołania Straży Granicznej. 

 

 

W dniach 13 i 14 maja, o godz. 13.00, po raz pierwszy w historii, popłynął również na cztery strony świata hejnał mariacki z wieży Kościoła Mariackiego w wykonaniu muzyka orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Hejnał wykonał st.sierż. SG Jarosław Strączek.

Dziękujemy za przychylność dyrekcji Zamku Królewskiego na Wawelu, miejsca o wyjątkowym znaczeniu historycznym i kulturowym, oraz Krakowiankom i Krakowianom za ciepłe przyjęcie! 

Realizacja filmów: Zespół Prasowy KGSG

 

 

do góry