Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Długi weekend na polsko-białoruskiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Długi weekend na polsko-białoruskiej granicy

04.05.2023

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG w ciągu dwóch minionych dni ujawnili 206 osób, które usiłowały nielegalnie przedostać się z terytorium Białorusi do Polski. Zatrzymano również 3 kurierów.

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy – 112, miało miejsce 2 maja. W środę (3 maja) odnotowano 94 próby. 

Kilka grup cudzoziemców, 32 osoby, podchodziły pod zaporę od strony białoruskiej, ale na widok polskich patroli wróciły w głąb Białorusi. Wśród ujawnionych obcokrajowców znajdowały się osoby pochodzące między innymi z: Indii, Etiopii, Somalii, Erytrei, Pakistanu, Afganistanu.

Zatrzymano również 3 kurierów. Wczoraj (3 maja) funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży zatrzymali Polaka, który przyjechał odebrać 4 cudzoziemców. Dzień wcześniej zatrzymano 2 obywateli Ukrainy. Jeden z nich, zatrzymany w okolicy miejscowości Dubiny, przewoził 5 obywateli Erytrei. Z kolei drugi przewoził toyotą 4 obywateli Iraku. Został zatrzymany na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży. Cudzoziemcy przekroczyli polsko-białoruską granicę wbrew przepisom.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali 264 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekraczaniu granicy.

 

 
do góry