Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Weekendowe interwencje zespołów specjalnych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Weekendowe interwencje zespołów specjalnych

Konrad SZWED
13.03.2023

W miniony weekend funkcjonariusze z Zespołów Interwencji Specjalnych interweniowali wobec pięciu pasażerów, którzy nie podporządkowywali się zasadom obowiązującym w terminalu czy na pokładzie statku powietrznego.

Pierwsza interwencja miała miejsce już w piątek na łódzkim lotnisku, gdzie funkcjonariusze pouczyli pasażera, który palił papierosa w toalecie na pokładzie samolotu.

Kolejne interwencje miały miejsce w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. Tam funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wzywani byli aż do czterech pasażerów. Pierwszy raz do dwóch obywateli RP, którzy zakłócali porządek na pokładzie samolotu lecącego z Londynu. Kolejny raz interwencję podjęli przed odlotem samolotu do Wiednia. Tym razem wobec dwóch kobiet, obywatelki Turcji i obywatelki Niemiec, które awanturowały się z personelem naziemnym i zostały wycofane z rejsu przez przewoźnika. Wobec obywatelki Niemiec konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin w wyniku podjętych interwencji ukarali 4 osoby mandatami karnymi na łączną kwotę 2 tys. złotych.

  • 13-218978
    13-218978
do góry