Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Bezgranicznie zdeterminowany - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Bezgranicznie zdeterminowany

Ewelina Szczepańska
02.03.2023

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali mężczyznę, który pomimo braku ważnego paszportu usilnie poszukiwał możliwości przekroczenia granicy z Ukrainą. Jego zmagania zarejestrował system wykorzystywany do ochrony granicy państwowej.

Do zdarzenia doszło na odcinku polsko-ukraińskiej granicy, ochranianym przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Medyce. Operatorzy systemu otrzymali alarm o nietypowych manewrach samochodu w rejonie granicy. Najpierw auto przemieszczało się wzdłuż pasa drogi granicznej, gdzie wejście i wjazd jest zabroniony, następnie jego kierowca z impetem usiłował wyjechać na Ukrainę. Niskie podwozie samochodu skutecznie uniemożliwiło mu jednak ten manewr. Operatorzy monitorowali całe zdarzenie, na miejsce wezwali również patrole SG. W międzyczasie mężczyzna porzucił pojazd i wraz ze swoim czworonogiem przekroczyli granicę. Tam, po sygnale od polskiej strony, ukraińskie służby zatrzymały cudzoziemca i z powrotem przekazały do Polski.

Okazało się, że mężczyzna, obywatel jednego z krajów UE, już wcześniej usiłował przekroczyć granicę przez przejścia graniczne w Korczowej i Medyce. Był jednak zawracany ze względu na brak ważnego paszportu. Ostatecznie przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy, został ukarany mandatem wysokości 500 zł i skierowany do Polski.

zdj., film: Bieszczadzki Oddział SG

  • Cudzoziemiec próbuje dostać się na Ukrainę
    Cudzoziemiec próbuje dostać się na Ukrainę
do góry