Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na pontonie przez granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na pontonie przez granicę

Ewelina Szczepańska
03.02.2023

2 lutego funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 46 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Zdarzenia związane z nielegalnym przekroczeniem granicy miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w: Kuźnicy, Narewce, Nowym Dworze, Białowieży, Płaskiej i w Mielniku. Cudzoziemcy pochodzili między innymi z Syrii, Iraku i Somalii.

Do przekroczenia granicy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Płaskiej pięciu obywateli Somalii i pięciu obywateli Iraku użyło pontonu. Zadaniem zaangażowanych w ten proceder osób było dowiezienie cudzoziemców do brzegu po polskiej stronie i odpłynięcie z powrotem na Białoruś przez rzekę graniczną Wołkuszanka i Kanał Augustowski. Zdarzenia obserwowali operatorzy z Centrum Nadzoru bariery elektronicznej. Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani.

Wczoraj za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy ujęto pięć osób. Funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy zatrzymali trzech obywateli Ukrainy i obywatela Gruzji, a na terenie Placówki SG w Narewce zatrzymano obywatela Uzbekistanu, kuriera, który czekał na osoby nielegalnie przekraczające granicę naszego państwa.

film: Podlaski OSG

 

 

do góry