Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Niebezpieczna sytuacja na granicy i kolejni nielegalni migranci - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niebezpieczna sytuacja na granicy i kolejni nielegalni migranci

Konrad SZWED
27.01.2023

Wczoraj (26.01.2023 r.) 46 osób próbowało nielegalnie, przez zieloną granicę wkroczyć na terytorium Polski. Interweniujący przy jednym ze zdarzeń patrol Straży Granicznej został obrzucany kamieniami.

Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze funkcjonariusze ujawnili grupę piętnastu cudzoziemców, którzy chwilę wcześniej nielegalnie przekroczyli polsko – białoruską granicę. Patrol, który dotarł na miejsce zdarzenia został obrzucany kamieniami. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uszkodzony został jednak samochód służbowy SG. Wśród osób, które wkroczyły do naszego kraju zidentyfikowano jako przewodników dwóch obywateli Turcji. Ich zadaniem było przeprowadzenie grupy przez granicę, przekazanie kurierom i powrót na białoruską stronę granicy.

Zdarzenia związane z nielegalną migracją odnotowane zostały również na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Kuźnicy, Narewce i Mielniku. Ujawnieni wczorajszej doby cudzoziemcy pochodzili z Iranu, Syrii, Sudanu, Afganistanu, Turcji i Bangladeszu.

film: Zespół Prasowy KGSG , zdjęcia: Podlaski OSG

 

 

 

do góry