Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Komendant Główny SG spotkał się z Dyrektorem Frontex - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Główny SG spotkał się z Dyrektorem Frontex

12.05.2015

11 maja Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz spotkał się z Dyrektorem Wykonawczym Agencji Frontex Fabrice Leggeri w siedzibie Agencji.

11 maja Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz spotkał się z Dyrektorem Wykonawczym Agencji Frontex Fabrice Leggeri w siedzibie Agencji.

 

Omówiono sytuację migracyjną na granicach zewnętrznych UE, w szczególności w  basenie Morza Śródziemnego oraz na wschodnich granicach lądowych, w tym na wschodniej granicy RP. Rozmowy dotyczyły również współpracy Straży Granicznej z Agencją Frontex. Dyrektor Agencji Frontex podziękował Komendantowi za wsparcie udzielane przez Straż Graniczną podczas wspólnych operacji i wyraził nadzieję na dalszą współpracę. Komendant odwiedził także Centrum Sytuacyjne Agencji Frontex, gdzie zaprezentowano system Eurosur i pracę służb dyżurnych Agencji.

 


 

zdj. BWM KGSG

do góry