Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nowe detektory trafiły do funkcjonariuszy Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowe detektory trafiły do funkcjonariuszy Straży Granicznej

Konrad SZWED
07.11.2022

Dwa urządzenia do identyfikacji substancji narkotycznych, materiałów wybuchowych i cieczy niebezpiecznych, zakupione przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, odebrali 4 listopada w Szczecinie-Goleniowie funkcjonariusze z Morskiego Oddziału SG.

Zbudowane z wytrzymałego tworzywa i odporne na uszkodzenia mechaniczne detektory posłużą do identyfikacji narkotyków, materiałów wybuchowych i niebezpiecznych cieczy. Są proste w obsłudze - wystarczy wprowadzić odpowiednio przygotowaną próbkę i poczekać, aż czytnik dokona analizy zebranego wcześniej materiału. Dzięki temu urządzenia dobrze sprawdzą się m.in. w lotniczych i morskich przejściach granicznych czy podczas imprez masowych. W dniu przekazania urządzeń 30 funkcjonariuszy SG zostało przeszkolonych z zasad ich prawidłowego wykorzystania.

Urządzenia odebrali mjr SG Andrzej Seroczyński Zastępca Komendanta Placówki SG w Świnoujściu i mjr SG Katarzyna Pabin p.o. Zastępcy Komendanta Placówki SG w Szczecinie. Funkcjonariusze właśnie z tych placówek będą na co dzień korzystali z nowych detektorów. Z ramienia Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie w uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyli Jerzy Hoffman oraz Sławomir Małkowski.

Detektory kosztowały 340 tysięcy złotych.

zdj. Morski OSG

  • Nowe detektory trafiły do funkcjonariuszy Straży Granicznej
    Nowe detektory trafiły do funkcjonariuszy Straży Granicznej
do góry