Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejna osoba zatrzymana z nielegalnymi migrantami na granicy polsko-litewskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejna osoba zatrzymana z nielegalnymi migrantami na granicy polsko-litewskiej

Konrad SZWED
21.09.2022

Dzięki skoordynowanym działaniom między innymi służb granicznych Polski i Litwy zatrzymywanych jest co raz więcej osób trudniących się organizacją nielegalnego przekraczania granicy z Litwy do Polski. Wczoraj zatrzymano obywatelkę Łotwy przewożącą 10 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko - litewską.

Minionej doby (20.09.2022 r.) w Augustowie patrol z miejscowej Placówki Straży Granicznej zatrzymał do kontroli pojazd marki Renault Trafic, którym kierowała obywatelka Łotwy. W 9-osobowym samochodzie kobieta przewoziła nadliczbową ilość pasażerów. W sumie 10 mężczyzn, którzy jak się okazało, nie posiadali przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Ośmiu obywateli Syrii i dwóch Palestyńczyków przekroczyło granicę polsko-litewską wbrew przepisom. Obywatelka Łotwy miała ich zawieźć do Niemiec. Wszyscy zostali zatrzymani, a następnie  przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

34-letnia Łotyszka usłyszała zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo została ukarana mandatem karnym w wysokości 600 zł za przewóz większej liczby osób niż dopuszczalna w pojeździe. Kobieta została decyzją sądu tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

do góry