Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kierowali pracowników do nielegalnej pracy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kierowali pracowników do nielegalnej pracy

Paweł Śnieć
13.09.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili kontrolę agencji pracy tymczasowej, która kierowała do pracy cudzoziemców nieposiadających zezwoleń na wykonywanie legalnego zatrudnienia.

Na przełomie sierpnia i września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim skontrolowali zatrudnienie 6 obywateli Uzbekistanu, których do pracy na terenie województwa lubuskiego kierowała agencja pracy tymczasowej z województwa lubelskiego. Weryfikacja dokumentów pozwoliła ustalić funkcjonariuszom, że 5 kontrolowanych cudzoziemców pracowało nielegalnie.
Cudzoziemcy kierowani byli do pracy w firmie zajmującej się przetwarzaniem elektroodpadów. Cudzoziemcy wykonywali przede wszystkim czynności związane z demontażem urządzeń elektronicznych. Podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze SG ujawnili, że pięciu z sześciu kontrolowanych Uzbeków wykonywało pracę pomimo braku wymaganych zezwoleń.
Za popełnione wykroczenie cudzoziemców ukarano mandatami karnymi, otrzymali także decyzje, na podstawie których muszą wyjechać z Polski.   
Wobec nierzetelnego pracodawcy wniesiony zostanie do sądu wniosek o jego ukaranie. Grozi mu kara grzywny wynosząca nawet 30 tysięcy złotych.

zdj. Nadodrzański OSG

  • protokół kontroli, kajdank, paszport
    protokół kontroli, kajdank, paszport
do góry