Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalnie przekroczyli granicę ukryci w naczepie tira - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie przekroczyli granicę ukryci w naczepie tira

Konrad SZWED
06.09.2022

Strażnicy graniczni z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali pięcioro obywateli Nepalu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacją ukrywając się w naczepie ciężarówki.

Do zatrzymania doszło 3 września br. w miejscowości Jeżowe (pow. niżański) na Podkarpaciu. Na komendę Policji w Nisku zadzwonił kierowca ciężarówki, który usłyszał odgłosy mogące świadczyć, że w naczepie jego pojazdu mogą znajdować się ukryte osoby. Na miejsce wezwano strażników granicznych z Placówki z Rzeszowa-Jasionki, którzy ujawnili tam 4 mężczyzn oraz kobietę.

Cudzoziemcy początkowo podawali się za obywateli Serbii oraz Ukrainy. W trakcie prowadzonych czynności przyznali, że są obywatelami Nepalu, o czym świadczyły ujawnione przy nich dokumenty. Wcześniej przebywali na terytorium Rumunii, gdzie otrzymali nawet prawo pobytu. Następnie postanowili przedostać się na zachód Europy, docelowo do Francji.

Imigranci byli w dobrej kondycji fizycznej i byli przygotowani do wyprawy. Za pomoc w nielegalnej wyprawie zapłacili w Rumunii po 2,6 tys. euro od osoby. Wszyscy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Wczoraj (5 września br.) zatrzymani obywatele Nepalu postanowieniem sądu zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców w ramach readmisji do innego państwa członkowskiego UE.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • Ujawnieni nielegalni migranci
    Ujawnieni nielegalni migranci
do góry