Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Dwie grupy migrantów zatrzymane w Macedonii Północnej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwie grupy migrantów zatrzymane w Macedonii Północnej

Konrad SZWED
04.08.2022

Dwie grupy nielegalnych migrantów ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy wspierają macedońskie służby w ramach 5 edycji misji SG w Macedonii Północnej.

Pierwszą informację o dużej, 45-osobowej grupie migrantów, funkcjonariusze otrzymali o 23:45. Po niespełna 2 godzinach funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z macedońskimi policjantami zatrzymali osoby, które nielegalnie, pieszo przez masyw górski Bielasica, przekroczyli granicę grecko-macedońską. Grupa składała się z mężczyzn w wieku 17-45 lat. Funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli czynności służbowe zmierzające do ustalenia sposobu i organizacji przekroczenia granicy, a także kosztów organizacji całego procederu.

Kolejna informacja o grupie przekraczającej nielegalnie granicę grecko-macedońską dotarła do naszych funkcjonariuszy, którzy od razu udali się na miejsce zdarzenia i zatrzymali kolejne 8 osób. Z rozmowy z zatrzymanymi osobami wynikało, iż były one przekonane, że znajdują się na terytorium Serbii. Po przekazaniu stronie macedońskiej zatrzymanych osób patrole realizowały kolejne ustalone zadania.

zdj. funkcjonariusze 5 edycji misji SG w Macedonii Płn.

  • Polsko-macedoński patrol prowadzący zatrzymane osoby
    Polsko-macedoński patrol prowadzący zatrzymane osoby
  • Polsko-macedoński patrol z zatrzymanymi osobami
    Polsko-macedoński patrol z zatrzymanymi osobami
  • Zatrzymana grupa osób
    Zatrzymana grupa osób
do góry