Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przewoził nielegalnych migrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził nielegalnych migrantów

Ewelina Szczepańska
18.07.2022

Na odcinku polsko-litewskim funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali kuriera i 10 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi w miejscowości Krejwiany zatrzymali do kontroli Forda Galaxy na polskich numerach rejestracyjnych, którego kierowcą był 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna w swoim aucie przewoził 10 obywateli Iraku. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak po przeprowadzonej kontroli legalności pobytu ustalili, że przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju, a posiadali jedynie zaświadczenia z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców.

Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani. Obywatele Iraku zostali przekazani w ramach readmisji stronie litewskiej natomiast przewożący ich obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku, na granicy polsko-litewskiej zatrzymano w sumie 39 pomocników i organizatorów w przekraczaniu granicy wbrew obowiązującym przepisom.

do góry