Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Straż Graniczna i KAS kolejny raz zatrzymała nielegalne wyroby tytoniowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Straż Graniczna i KAS kolejny raz zatrzymała nielegalne wyroby tytoniowe

Konrad SZWED
15.06.2022

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na terenie targowiska w Sieniawce wykryli 44 kg nielegalnego tytoniu, 18 500 paczek papierosów bez znaków akcyzy oraz metamfetaminę. Wartość zatrzymanych nielegalnych wyrobów tytoniowych i narkotyków oszacowano na ponad 313 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej ze Zgorzelca we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej podczas wykonywania czynności służbowych na terenie targowiska w Sieniawce ujawnili  nielegalny tytoń, papierosy oraz narkotyki. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili 44 kg tytoniu, 18 500 paczek papierosów bez znaków akcyzy oraz metamfetaminę.

Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były na stoiskach handlowych oraz, co okazało się w toku dalszych czynności, na prywatnej posesji. Wartość zatrzymanych nielegalnych wyrobów tytoniowych i narkotyków oszacowano na ponad 313 tys. zł. Ze sprzedaży nielegalnego tytoniu i papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego ponad 384 tys. zł.

zdj. Nadodrzański OSG

 

 • Kontrola pojazdu
  Kontrola pojazdu
 • Samochód Straży Granicznej
  Samochód Straży Granicznej
 • Sprawdzenie przestrzeni ładunkowej
  Sprawdzenie przestrzeni ładunkowej
 • Ujawniona metaamfetamina
  Ujawniona metaamfetamina
 • Ujawnione wyroby tytoniowe
  Ujawnione wyroby tytoniowe
 • Wyroby tytoniowe
  Wyroby tytoniowe
 • Zabezpieczenie ujawnionego towaru
  Zabezpieczenie ujawnionego towaru
do góry