Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na dziecięcych dmuchańcach przepłynęli Bug - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na dziecięcych dmuchańcach przepłynęli Bug

Maciej Pietraszczyk
11.12.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech nielegalnych migrantów z Turcji, którzy przez zieloną granicę próbowali przedostać się na zachód Europy. Mężczyźni w tym celu przepłynęli Bug, wykorzystując… dziecięce zabawki plażowe.

Nielegalne przekroczenie granicy zostało wykryte przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Kryłowie dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji. Mężczyźni przy pomocy dmuchanych kółek do zabawy w wodzie przepłynęli rzekę graniczną i nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski. Po dopłynięciu do polskiego brzegu, przebrali się w suche ubrania i zamierzali jak najszybciej oddalić się w głąb kraju. W tym momencie do akcji wkroczyli funkcjonariusze SG, którzy zatrzymali całą czwórkę. Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu od nich próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej.

Zatrzymani migranci w wieku: 24, dwie osoby w wieku 33 i 45 lat, przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP i zeznali, że zamierzali dostać się na zachód Europy. Po zakończeniu wobec nich czynności administracyjnych zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

zdj. Nadbużański OSG

 • Dmuchaniec porzucony na brzegu Bugu
  Dmuchaniec porzucony na brzegu Bugu
 • Dmuchańce porzucone na brzegu Bugu
  Dmuchańce porzucone na brzegu Bugu
 • Mokre ubrania porzucone na brzegu Bugu
  Mokre ubrania porzucone na brzegu Bugu
 • Zatrzymani imigranci wsiadają do pojazdu służbowego SG,
  Zatrzymani imigranci wsiadają do pojazdu służbowego SG,
do góry