Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymany kolejny członek zorganizowanej grupy przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymany kolejny członek zorganizowanej grupy przestępczej

Magdalena Tomaszewska
29.01.2018

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej, która organizowała nielegalne przekraczanie granicy cudzoziemcom pochodzącym z krajów arabskich.

Zatrzymany to 49-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna zajmował się werbowaniem kierowców oraz wyszukiwaniem pojazdów, którymi byli przewożeni nielegalni migranci. Transport cudzoziemców odbywał się tzw. szlakiem bałkańskim do Polski i następnie w głąb Europy Zachodniej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od 2016 roku przez funkcjonariuszy z Wydziału Operacyjno-Śledczego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Zatrzymano już jedenastu podejrzanych. W stosunku do głównego organizatora tej grupy przestępczej zastosowany został areszt tymczasowy, a wobec pozostałych członków grupy wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym wysokie poręczenia majątkowe. 

zdj. Śląski OSG

  • Zatrzymany członek zorganizowanej grupy przestępczej
    Zatrzymany członek zorganizowanej grupy przestępczej
do góry