Do kontroli na przejściu granicznym w Medyce 12 lipca zgłosiła się 56-letnia obywatelka Ukrainy. Podczas analizy dokumentów cudzoziemki, uwagę mundurowych zwrócił stempel rumuńskiej kontroli granicznej. Okazało się, że odbitka posiadała przerobioną datę przekroczenia granicy. Kobieta została przesłuchana w charakterze świadka, a jej paszport zatrzymano jako dowód w sprawie.
Do podobnego zdarzenia doszło 14 lipca w Przemyślu, w kolejowym przejściu granicznym. Tam do kontroli na wyjazd z Polski zgłosiła się 45-letnia obywatelka Ukrainy. Szczegółowa weryfikacja jej paszportu wykazała 2 podrobione stemple polskiej kontroli granicznej. Posługująca się fałszywkami kobieta dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
Od początku 2025 roku funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już 119 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznej. Cudzoziemcy wykorzystują tego rodzaju fałszerstwa w celu zalegalizowania przeterminowanego pobytu na terenie państw UE (czyli dłuższego niż pozwalają na to przepisy).