Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Białoruskie służby nadal wspierają nielegalną migrację - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Białoruskie służby nadal wspierają nielegalną migrację

Konrad SZWED
13.03.2023

W trakcje trzech minionych dni (10-12.03.2023 r.) ujawniono 121 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Zatrzymano również siedmiu pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.

W trakcie weekendu interwencje prowadzili funkcjonariusze z  Placówek SG w Krynkach, Bobrownikach, Narewce, Mielniku, Białowieży, Czeremsze i Michałowie. W  piątek odnotowanych zostało 71 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w sobotę 11, a w niedzielę takich zdarzeń było 39. Ujawnieni obcokrajowcy pochodzili z Egiptu, Syrii, Tadżykistanu, Jemenu, Etiopii i Somalii.  

W piątek w rejonie Krynek polski patrol zarejestrował moment w którym służby białoruskie, podwiozły grupę 15 cudzoziemców pod rzekę graniczną Świsłocz i monitorowały jej nielegalne przekroczenie.

W niedzielę zatrzymano ponadto siedmiu kurierów. Trzech obywateli Mołdawii zatrzymanych zostało  w okolicy Krynek, a obywatel Uzbekistanu w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Białowieży. Funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach zatrzymali natomiast dwóch obywateli Ukrainy i Polaka.

do góry