Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Z wszelką cenę do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z wszelką cenę do Polski

Ewelina Szczepańska
10.03.2023

W trakcie minionej doby (9 marca) 82 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się z Białorusi na terytorium Polski, ujawnili funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG. W rejonie granicy z Litwą zatrzymano też kuriera.

Najwięcej zdarzeń związanych z nielegalną migracją odnotowano na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Czeremsze i Lipsku. Interwencje prowadzili również funkcjonariusze z Placówek SG w: Płaskiej, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i w Mielniku. W rejonie Bobrownik obywatel Syrii i czterech obywateli Jemenu przekroczyli nielegalnie granicę polsko-białoruską przepływając pontonem przez rzekę graniczną Świsłocz.

Ponadto funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak, prowadzący kontrole w miejscowości Sidorówka (gmina Jeleniewo), sprawdzili bmw na polskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że obywatel Turkmenistanu przewoził 5 obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę białorusko-litewską, a następnie litewsko-polską.

Od początku 2023 r. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali już 115 osób zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Na odcinku białoruskim – 108, na odcinku litewskim  7.  

 

do góry