Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Turcy z fałszywymi wizami chcieli dotrzeć do Belgii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Turcy z fałszywymi wizami chcieli dotrzeć do Belgii

Konrad SZWED
07.03.2023

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie ujawnili dwóch Turków posługujących się fałszywymi wizami wydanymi rzekomo przez władze Belgii. Za dwie fałszywki Turcy zapłacili łącznie 3,5 tys. euro.

3 marca do kontroli w polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu zgłosiło się dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni w wieku 24 i 34 lat podróżowali z Ukrainy do Polski, a ich celem była Belgia. Do odprawy granicznej cudzoziemcy okazali tureckie paszporty z belgijskimi wizami. W trakcie szczegółowej kontroli strażnicy graniczni ujawnili, że wizy są podrobione, o czym świadczył szereg nieprawidłowości w zabezpieczeniach dokumentów. Fałszerstwa potwierdzono również na podstawie międzynarodową współpracę służb. Ustalono, że władze Belgii nie wydały takich wiz.

Cudzoziemcy opowiedzieli mundurowym, że fałszywki kupili poprzez agencję turystyczną działającą w Turcji. Za dwa nieprawdziwe dokumenty zapłacili 3,5 tys. euro. Wykorzystując podrobione wizy, chcieli pojechać do znajomych do Belgii, tam się osiedlić i podjąć pracę.


Cudzoziemcy przyznali się do posługiwania się fałszywymi dokumentami i próby nielegalnego przekroczenia granicy. Sprawa zostanie skierowana do sądu. Tymczasem Straż Graniczna wydała decyzje o odmowie wjazdu.

zdj. Bieszczadzki OSG

 

  • Podrobiona wiza
    Podrobiona wiza
  • Podrobiona wiza
    Podrobiona wiza
do góry