Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Handlarze narkotyków staną przed sądem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Handlarze narkotyków staną przed sądem

Ewelina Szczepańska
02.03.2023

Przed sądem za produkcję i handel narkotykami stanie 16 osób, członków gangu, który rozbili funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi i policjanci z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji.

Wspólnicy zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzili do obrotu ponad 290 kg amfetaminy, 100 kg marihuany 3,8 kg kokainy, 1,2 kg mefedronu oraz 43 tys. sztuk  tabletek MDMA. Wartość czarnorynkowa narkotyków wynosi ponad 28 mln zł.

W toku śledztwa, nadzorowanego przez Pomorski Wydział Zamiejscowy do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, ustalono, że członkowie gangu narkotykowego wytwarzali substancje odurzające, wprowadzali je do obrotu, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Ponadto, niektórzy z nich posługiwali się podrobionymi dokumentami i wyłudzali kredyty. W ten sposób doprowadzali banki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Łącznie wyprowadzili z banków ponad milion złotych. W rezultacie przeszukano pomieszczenia mieszkalne oraz pojazdy, którymi poruszały się osoby oskarżone. Ujawniono i zabezpieczono znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany, kokainy, mefedronu oraz tabletek MDMA. Ponadto u jednego z zatrzymanych znaleziono broń gazową, naboje alarmowe i gazowe oraz dowody osobiste i paszport.

7 mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego, nyskiego oraz wałbrzyskiego odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 33-latek z powiatu świdnickiego poniesie odpowiedzialność za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która wytwarzała i sprzedawała narkotyki.

Pozostali mieszkańcy województwa dolnośląskiego, lubuskiego i śląskiego, odpowiedzą za handel narkotykami. Oczywiście niektórzy z nich poniosą odpowiedzialność za posiadanie broni, podrobionych dokumentów, czy wyłudzanie kredytów oraz pobicie.

Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

 

zdj., film: Warmińsko-Mazurski OSG

 

  • Zabezpieczony towar
    Zabezpieczony towar
  • Zabezpieczony towar
    Zabezpieczony towar
do góry