Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy polsko-białoruskiej

Ewelina Szczepańska
27.02.2023

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali 209 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do naszego kraju. Zatrzymano również dwóch pomocników.

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano w niedzielę - 110, w sobotę - 42, natomiast w piątek - 57. Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Krynkach 34 cudzoziemców (19 obywateli Syrii, 7 obywateli Ghany, 6 obywateli Afganistanu, 2 obywateli Konga) przedostało się do naszego kraju na pontonach przez rzekę graniczną Świsłocz. Zauważono też grupy cudzoziemców, które podchodziły pod zaporę, lecz na widok polskich patroli wycofywały się w głąb Białorusi. 

Ujawnieni w ciągu minionych trzech dni cudzoziemcy pochodzili między innymi z: Syrii, Turcji,  Afganistanu, Iraku, Iranu, Egiptu, Sudanu, Ghany i Konga.

Zatrzymano także dwóch kurierów. Funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie zatrzymali obywatela Białorusi, który przewoził 3 obywateli Syrii. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Z kolei po pościgu współdziałający ze Strażą Graniczną funkcjonariusze Policji w Sokółce zatrzymali obywatela Turkmenistanu. Cudzoziemiec przyjechał po odbiór nielegalnych migrantów. 

Od początku 2023 r. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 86 pomocników i organizatorów  w nielegalnym przekroczeniu granicy.

  • Ponton, którym cudzoziemcy przedostali się do Polski
    Ponton, którym cudzoziemcy przedostali się do Polski
do góry