Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy polsko-białoruskiej

Ewelina Szczepańska
04.11.2022

Wczoraj (3 listopada) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG ujawnili 117 cudzoziemców, usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Zatrzymano również obywatela Gruzji, który przewoził 6nielegalnych migrantów.

Na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Bobrownikach i Krynkach 21 cudzoziemców, aby dostać się na terytorium Polski przeprawiło się przez rzekę graniczną Świsłocz. Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w: Szudziałowie, Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku. Wśród ujawnionych obcokrajowców byli obywatele: Syrii, Jemenu, Egiptu, Iraku, Kamerunu, Maroko, Sri Lanki. Minionej doby, współdziałający ze Strażą Graniczną, funkcjonariusze Policji zatrzymali obywatela Gruzji, który przewoził 6 cudzoziemców (5 obywateli Syrii i obywatela Jemenu), którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 406 osób zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.  

 

do góry