Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej BMW wypełnione papierosową kontrabandą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BMW wypełnione papierosową kontrabandą

Konrad SZWED
23.09.2022

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości ponad 191 tys. zł. Kierowca, który przewoził kontrabandę uciekając próbował uniknąć kontroli.

Wczoraj (22.09.2022 r.) na terenie gminy Suwałki funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań z Augustowa wytypowali do kontroli BMW na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem nie zatrzymał się jednak na podawane sygnały. Ominął patrol i zaczął uciekać. Funkcjonariusze Straży Granicznej rozpoczęli za nim pościg. Kilka kilometrów dalej na auto czekał współdziałający patrol. Kierowca, kontynuując ucieczkę,  przejechał po kolczatce drogowej rozłożonej przez funkcjonariuszy i nie panując wtedy nad samochodem zjechał do rowu. Mężczyzna - obywatel Polski został zatrzymany. Uciekał, bo w jego aucie ujawniono 13 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 191 tys. zł. Nielegalne papierosy wypełniały bagażnik i tylną kanapę pojazdu. Ponadto w aucie funkcjonariusze ujawnili metalowe kolce, które miały utrudnić pościg za nim. 

Jako dowód w sprawie zatrzymano pojazd marki BMW o szacunkowej wartości około 31 tys. zł. 27-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

zdj. Podlaski OSG

 • Zatrzymane BMW
  Zatrzymane BMW
 • Zatrzymany mężczyzna obok samochodu BMW
  Zatrzymany mężczyzna obok samochodu BMW
 • Kolce ujawnione w pojeździe
  Kolce ujawnione w pojeździe
 • Zawartość bagażnika BMW
  Zawartość bagażnika BMW
 • Papierosy na tylniej kanapie BMW
  Papierosy na tylniej kanapie BMW
 • Papierosy w bagażniku BMW
  Papierosy w bagażniku BMW
do góry