Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wczoraj na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wczoraj na granicy polsko-białoruskiej

Konrad SZWED
23.09.2022

Wczoraj (22.09.2022 r.) na terytorium Polski z Białorusi próbowało nielegalnie przedostać się 63 cudzoziemców. Zatrzymano również dwóch kurierów, którzy przewozili nielegalnych migrantów.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Płaskiej 14 osób przy wsparciu białoruskich służb przeprawiało się pontonami na polską stronę przez graniczne jezioro Szlamy. Z kolei funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie i Bobrownikach ujawnili cudzoziemców, którzy dostali się do Polski wbrew przepisom przez rzekę graniczną Świsłocz. 

Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Mielniku i Białowieży. Cudzoziemcy, którzy ostatniej doby nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę pochodzili między innymi z Iranu, Iraku, Afganistanu, Syrii, Kamerunu, Egiptu, Kongo i Jemenu.

Tej doby funkcjonariusze na polsko-białoruskim odcinku granicy z Placówki SG w Mielniku zatrzymali również 2 kurierów, którzy przewozili w sumie 7 nielegalnych migrantów. Obywatel Białorusi i obywatel Ukrainy usłyszą zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto otrzymają decyzje zobowiązujące ich do powrotu do kraju pochodzenia z zakazem ponownego wjazdu do krajów strefy Schengen na 5 lat. 

film: Podlaski OSG

 

do góry