Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymano luksusowe samochody pochodzące z przestępstwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano luksusowe samochody pochodzące z przestępstwa

Paweł ŚNIEĆ
22.09.2022

Minionej doby na podkarpackich przejściach granicznych Straż Graniczna zatrzymała dwa samochody. Oba pojazdy o łącznej wartości 260 tys. złotych pochodziły z przestępstwa.

Pierwsze auto zatrzymano w środę (21 września) podczas kontroli samochodów osobowych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Tuż po godzinie dwunastej do odprawy granicznej zgłosiła się 49-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta kierowała samochodem marki Toyota CHR (rok prod. 2021) na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że auto figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych SIS i INTERPOL jako utracone na terytorium Grecji. Pojazd o szacunkowej wartości 130 tys. złotych zatrzymano i wraz z kierowcą przekazano funkcjonariuszom Policji.

Kilka godzin później strażnicy graniczni z Krościenka odzyskali drugi samochód pochodzący z przestępstwa. Tym razem był to Lexus NX300h (rok prod. 2016), którego próbował wywieźć z Polski 62-letni obywatel Ukrainy. W wyniku kontroli legalności pojazdu ustalono ingerencję osób trzecich w pole numerowe VIN (niepowtarzalne numery identyfikacyjne pojazdu) . Samochód został zatrzymany i zostanie poddany szczegółowej ekspertyzie przez specjalistów z SG. Szacunkowa wartość pojazdu to 130 tys. złotych.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd
  • funkcjonariusz SG oraz zatrzymany pojazd
    funkcjonariusz SG oraz zatrzymany pojazd
  • funkcjonariusz SG oraz zatrzymany pojazd
    funkcjonariusz SG oraz zatrzymany pojazd
do góry