Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalnie przez polsko-litewską granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie przez polsko-litewską granicę

Konrad SZWED
06.09.2022

Na odcinku polsko-litewskim zatrzymano dwóch kurierów i dziewięciu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Wczoraj (05.09.2022 r.) na terenie gminy Wiżajny funkcjonariusze z Placówki SG w Dubeninkach (Warmińsko-Mazurski Oddział SG) zatrzymali do kontroli 35-letniego obywatela Ukrainy, który w Audi na polskich numerach rejestracyjnych przewoził 5 obywateli Iranu. Kierowcą, jak i zatrzymanymi cudzoziemcami zajęli się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak.

Kilka godzin później na terenie gminy Szypliszki funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali kolejnego obywatela Ukrainy, który zorganizował nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy 4 cudzoziemcom. 41-letni Ukrainiec Mercedesem przewoził 4 obywateli Iraku.  

Wszyscy przewożeni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Zostali zatrzymani, a następnie zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast dwóch obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

zdj. Podlaski OSG

  • 1662458074912
    1662458074912
do góry