Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Straż Graniczna z Podkarpacia zatrzymała dwóch poszukiwanych cudzoziemców - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Straż Graniczna z Podkarpacia zatrzymała dwóch poszukiwanych cudzoziemców

Konrad SZWED
06.09.2022

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania oraz obywatela Bahrajnu poszukiwanego Czerwoną Notą Interpolu.

4 września br. w przejściu granicznym w Budomierzu funkcjonariusze SG zatrzymali 59-letniego ob. Ukrainy, który stawił się do kontroli granicznej na wjazd do Polski. Z informacji zamieszczonych w bazach danych wynikało, że cudzoziemiec poszukiwany jest przez rumuńskie organy ścigania. Władze tego kraju wydały Europejski Nakaz Aresztowania za przemyt towarów tytoniowych przez rumuńsko-ukraińskie przejścia graniczne. Grozi mu do 5 lat więzienia. Mężczyzna decyzją sądu został osadzony w areszcie. Teraz czeka go ekstradycja.

Następnego dnia (5 września br.) w przejściu granicznym w Korczowej na kierunku wyjazdowym zatrzymano drugą poszukiwaną osobę. Był to 32-letni obywatel Bahrajnu, który usiłował wyjechać z Polski na Ukrainę. Podczas odprawy granicznej ustalono, że mężczyzna figuruje w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Władze Bahrajnu wydały za nim Czerwoną Notę Interpolu. Cudzoziemiec jest podejrzany o oszustwo i grozi mu do 5 lat więzienia.

Dzisiaj (6 września br.) wobec zatrzymanego prowadzone są czynności w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu, a o dalszym postępowaniu ekstradycyjnym zadecyduję sąd.

do góry