Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalnie przez polsko-litewską granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie przez polsko-litewską granicę

Ewelina Szczepańska
22.06.2022

Kuriera i czerech cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę, zatrzymali funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak, wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki SG w Dubeninkach (Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej), na terenie gminy Wiżajny zatrzymali do kontroli bmw na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą auta był 30-letni obywatel Danii. Okazało się, że mężczyzna przewoził 4 obywateli Iraku. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wykazała, że przekroczyli oni nielegalnie granicę z Litwy do Polski. Nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju, posiadali zaś przepustki z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców.

Wszyscy obywatele Iraku zostali zatrzymani, a następnie przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Kurier z kolei, obywatel Danii, usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

do góry