Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przemyt ludzi nie popłaca - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemyt ludzi nie popłaca

Paweł ŚNIEĆ
24.01.2023

Cudzoziemca zamieszkałego na terenie województwa mazowieckiego zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Narewki. Mężczyzna zaangażowany był w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa.

Funkcjonariusze GOŚ PSG w Narewce, wspólnie z funkcjonariuszami SG z Warszawy i  Wydziałem Zabezpieczenia Działań z Białegostoku 17 stycznia br. dokonali zatrzymania obywatela Ukrainy.  Mężczyzna podejrzany był o zorganizowanie co najmniej pięciu  przekroczeń granicy państwowej z Białorusi do Polski kilkuosobowym grupom cudzoziemców wbrew obowiązującym przepisom. Czynności dokonane zostały w ramach prowadzonego śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Hajnówce.

Cudzoziemca przewieziono do pomieszczeń służbowych Placówki SG w Narewce. W  trakcie prowadzonych czynności zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Decyzją Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy i umieszczony w Areszcie Śledczym w Hajnówce.

Sprawa jest rozwojowa.

zdj. Podlaski OSG

 

  • funkcjonariusz SG w kamizelce z napisem Straż Graniczna, zatrzymane przedmioty podczas przeszukania
    funkcjonariusz SG w kamizelce z napisem Straż Graniczna, zatrzymane przedmioty podczas przeszukania
do góry