Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Medale za zasługi w ochronie granicy państwowej Ukrainy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Medale za zasługi w ochronie granicy państwowej Ukrainy

Ewelina Szczepańska
25.03.2022

Dowództwo Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziałów SG zostało uhonorowane medalami „Za zasługi w ochronie granicy państwowej Ukrainy”.

Wczoraj, 24 marca, w drogowym przejściu granicznym Korczowa–Krakowiec, w imieniu Szefa Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, uhonorowano przedstawicieli dowództwa oraz ośmiu oficerów kadry kierowniczej Bieszczadzkiego Oddziału SG medalami „Za zasługi w ochronie granicy państwowej Ukrainy”. 

25 marca, w przejściu granicznym Hrebenne-Rawa Ruska odznaczenia z rąk Pełnomocnika Granicznego Ukrainy odcinka Lwowskiego odebrali również komendanci z Nadbużańskiego Oddziału SG.

Polskim funkcjonariuszom SG przekazano słowa uznania i podziękowania za wsparcie, które Straż Graniczna okazuje jednostkom Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w czasie trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie.

Medal przyznawany jest za nienaganną pracę i pomoc w ochronie granicy państwowej, odwagę i bohaterstwo. Jest wyrazem wdzięczności za dobrą współpracę oraz pomoc udzieloną w obliczu agresji, z jaką mierzy się Ukraina. 

zdj. Nadbużański, Bieszczadzki OSG

 

  • Medal "Za Zasługi w Ochronie Granicy Państwowej Ukrainy
    Medal "Za Zasługi w Ochronie Granicy Państwowej Ukrainy
do góry