Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Tir z papierosami wartymi 1,5 mln zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Tir z papierosami wartymi 1,5 mln zł

Ewelina Szczepańska
10.11.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białej Podlaskiej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy warte 1,5 mln zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu  oraz  KAS w Białej Podlaskiej prowadzili wspólne działania służbowe na terenie powiatu bialskiego. Wytypowano do kontroli zestaw ciężarowy marki Daf/W na polskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że w przestrzeni ładunkowej zestawu były duże tekturowe pudła wypełnione papierosami. W sumie funkcjonariusze ujawnili 100 tys. paczek papierosów rożnych marek oraz pojazd i naczepę, w której przewożono nielegalny towar. Szacunkowa wartość zestawu to 120 tys. zł.

W związku z tą sprawą zatrzymano 41-letniego obywatela Polski, kierowcę kontrolowanego zestawu, zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie. Wobec podejrzanego obywatela Polski zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

zdj. Nadbużański OSG

  • Zabezpieczone papierosy
    Zabezpieczone papierosy
do góry