Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przemytnik zatrzymany wraz z kontrabandą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemytnik zatrzymany wraz z kontrabandą

Maciej Pietraszczyk
19.07.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Zbereżu, Włodawie oraz Woli Uhruskiej nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości prawie 60 tys. zł. Na miejscu zatrzymano również osobę zaangażowaną w transport nielegalnego towaru z Ukrainy do Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas obserwacji granicy państwowej koło Sobiboru dostrzegli osobę poruszającą się przy brzegu Bugu. Wysłany na miejsce patrol ujawnił i zabezpieczył blisko granicy państwowej 80 tysięcy spakowanych w pakiety i owiniętych folią papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar został przemycony z Ukrainy do Polski przez Bug i czekał na wywiezienie w głąb kraju.

Na miejscu zatrzymano obywatela Polski w wieku 28 lat, który przemycone wcześniej papierosy odnosił w głąb lasu,. Wartość nielegalnego towaru oszacowano wstępnie na kwotę blisko 60 tys. zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymana osoba odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny.

zdj. Nadbużański OSG

  • Przemytnik zatrzymany wraz z kontrabandą
    Przemytnik zatrzymany wraz z kontrabandą
do góry