Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Fałszywe dokumenty w przesyłce kurierskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fałszywe dokumenty w przesyłce kurierskiej

Sylwia Wojtowicz
13.01.2021

Przesyłka kurierska z kompletem fałszywych dokumentów przechwycona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. Adresatowi z Lublina grozi do dwóch lat więzienia.

W poniedziałek (11 stycznia) na terenie Warszawy, w magazynie znanej kurierskiej firmy śledczy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony na wzór oryginalnego, wydany przez władze Ghany, paszport wraz ze sfałszowanymi: polską wizą oraz odbitką stempla wjazdowego polskiej kontroli granicznej. W przesyłce znajdowało się również podrobione międzynarodowe nigeryjskie prawo jazdy. Dokumenty były ukryte w specjalnie wyciętym otworze  wewnątrz zeszytu umieszczonego w kopercie kurierskiej. Ustalono, że komplet fałszowanych dokumentów miał trafić do nigeryjskiego studenta zamieszkującego w Lublinie.

Po ujawnieniu paczki, pod lubelskim adresem zatrzymano odbiorcę przesyłki – 25-letniego obywatela Nigerii. Mężczyźnie przedstawiono zarzut czynienia przygotowań do posłużenia się jako autentycznymi podrobionymi dokumentami. Dzięki wsparciu funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Lublinie przeszukano lokal mieszkalny podejrzanego, w którym zabezpieczono: telefony, komputery, nośniki, liczne dokumenty mogące świadczyć o nielegalnym interesie. Nigeryjczyk przyznał się do części zarzucanych mu czynów. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zdj. Nadwiślański OSG 

do góry