Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Poszukiwany na całym świecie zatrzymany w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwany na całym świecie zatrzymany w Polsce

Sylwia Wojtowicz
01.10.2020

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali poszukiwanego Czerwoną Notą Interpolu. Mężczyzna od 5 lat ścigany był za rozboje i kradzieże z użyciem broni palnej.

Dzisiaj (1 października) w trakcie kontroli podróżnych autokaru relacji Medyka-Amsterdam patrol ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymał 33-letniego obywatela Bośni i Hercegowiny. Cudzoziemiec poszukiwany był przez Interpol od 2015 roku. Czerwona Nota Interpolu wydana została na zlecenie wymiaru sprawiedliwości Bośni i Hercegowiny za rozboje i kradzieże z użyciem broni palnej, których dopuścił się cudzoziemiec. Ponadto dzięki szybkiej wymianie informacji ustalono, że poszukiwany jest też przez służby niemieckie.

Cztery listy gończe wydane przez ostatnie 5 lat za poszukiwanym 33-latkiem wskazują, że za popełnione przestępstwa może on spędzić łącznie 20 lat w bośniackim więzieniu. Mężczyzna zostanie przekazany w ramach ekstradycji w ręce wymiaru sprawiedliwości Bośni i Hercegowiny.

Zdj. Nadodrzański OSG 

do góry