Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Dwie grupy nielegalnych imigrantów zatrzymne - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwie grupy nielegalnych imigrantów zatrzymne

Sylwia Wojtowicz
01.10.2020

Dwie grupy nielegalnych imigrantów z Afryki ujęte w ciągu jednego dnia to wynik działań funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału Staży Granicznej.

Pierwsza grupa została zatrzymana nad ranem w Birczy (pow. przemyski) przez patrol z Placówki SG w Huwnikach. Trzej obywatele Gwinei oraz jeden obywatel Kamerunu przekroczyli nielegalnie zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Młodzi mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, a ich celem była Europa Zachodnia. Kilka godzin później, w przygranicznej miejscowości Dołżyca (pow. leski), funkcjonariusze Straży Granicznej z Wetliny zatrzymali kolejnych imigrantów z Afryki. Tym razem trzej obywatele Komorów i jeden obywatel Somali, bez dokumentów tożsamości, poruszali się samochodem osobowym kierowanym przez 38-letniego obywatela Ukraińy.

Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy przyznali się, że granice RP przekroczyli nielegalnie. Po przeprowadzeniu wymaganych czynności sanitarnych i administracyjnych, decyzją sądu zostali umieszczeni na 3 miesiące w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Natomiast obywatel Ukrainy (kierowca) przyznał się do zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz pozbawienia wolności na okres 10 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata.

Zdj. Bieszczadzki OSG

do góry