Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Samochodowi paserzy zatrzymani - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Samochodowi paserzy zatrzymani

Maciej Pietraszczyk
01.10.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej (Nadbużański OSG i Komenda Główna SG) wspólnie z z policjantami z wydziału do walki z Przestępczością Samochodową oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji zabezpieczyli ponad 200 pochodzących z kradzieży części samochodowych, których wartość szacowana jest na około milion złotych.

Działania były związane ze sprawę prowadzoną przez policjantów ze stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KSP, którzy od pewnego czasu pozyskiwali informacje, że samochody kradzione na terenie Warszawy, powiatów ościennych, jak również na terytorium Niemiec  trafiają do tzw. "dziupli samochodowej" w miejscowości Kiciny w powiecie wyszkowskim.

Na miejscu, na posesji i w najbliższej okolicy ujawnili liczne części mechanizmów i karoserii samochodów samochodowe. Pomiędzy porozrzucanymi podzespołami funkcjonariusze Straży Granicznej, uczestniczący w akcji jako biegli, ujawnili wycięte elementy karoserii zawierające numery VIN, którymi oznaczone były skradzione samochody. Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań zarówno ujawnione elementy karoserii, jak również ponad 200 innych części samochodowych. Wartość zabezpieczonych do badań części została oszacowana na kwotę 970 tysięcy złotych.

W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy powiatu wołomińskiego w wieku 25 i 37 lat, którym postawiono zarzuty umyślnego paserstwa. Grozi im do pięciu lat więzienia.  

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

zdj. Nadbużański OSG

  • Samochodowi paserzy zatrzymani
    Samochodowi paserzy zatrzymani
  • Samochodowi paserzy zatrzymani
    Samochodowi paserzy zatrzymani
  • Samochodowi paserzy zatrzymani
    Samochodowi paserzy zatrzymani
do góry