Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Papierosy przemycono przez Bug - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy przemycono przez Bug

Ewelina Szczepańska
03.06.2020

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy warte ponad 134 tys. zł.

Funkcjonariusze SG patrolujący teren w pobliżu miejscowości Berdyszcze w powiecie chełmskim zauważyli mężczyznę niosącego owinięte w folię pakunki. Okazało się, że to obywatel Ukrainy, który usiłował przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę  przeniósł z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug. W momencie zatrzymania miał już na polskim brzegu rzeki towar wart ponad 84 tys. zł. Ukraińskie służby graniczne zatrzymały również po swojej stronie innego obywatela Ukrainy, który brał udział w tym przemycie. Cudzoziemiec był ubrany w strój z pianki neoprenowej przeznaczony do pływania.

Niedaleko miejscowości Husynne w powiecie chełmskim funkcjonariusze SG zauważyli z kolei pojazd jadący w pobliżu rzeki granicznej Bug. Po krótkim pościgu zatrzymano mieszkańca regionu. W przestrzeni bagażowej jego forda ujawniono duże, owinięte w foliowe worki pudła z papierosami bez akcyzy. Kontrabanda również została przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. 

Obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Dodatkowo obywatel Ukrainy odpowie również za nielegalne przekroczenie granicy państwowej.

zdj. Nadbużański OSG

 

 

do góry