Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Fałszywe dokumenty na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fałszywe dokumenty na granicy

Maciej Pietraszczyk
26.02.2020

We wtorek funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku i Świnoujściu zatrzymali dwóch mężczyzn, posługujących się fałszywymi dokumentami.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku na terenie portu lotniczego Gdańsk-Rębiechowo wylegitymowali 38-letniego obywatela Syrii, który okazał syryjski paszport. Dokument wzbudził podejrzenia strażników granicznych i rzeczywiście, okazało się, że nie tylko został przerobiony, ale także figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony. Funkcjonariusze przeszukali bagaż mężczyzny, w którym znaleźli podrobione szwedzkie prawo jazdy i niemieckie dokumenty pobytowe, również figurujące w bazach danych jako utracone.

Mężczyzna został zatrzymany, prowadzone są wobec niego dalsze czynności.

 

W Świnoujściu funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej wylegitymowali 47-letniego obywatela Rumunii, który wraz samochodem przybył do Polski promem ze Szwecji. Mężczyzna przedstawił do kontroli brytyjskie prawo jazdy. Szczegółowa analiza dokumentu wykazała, że został podrobiony. Cudzoziemiec zeznał, że kupił je w Wielkiej Brytanii. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze grzywny zaproponowanej przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Świnoujściu.

 

zdj. Morski OSG

  • Fałszywe dokumenty na granicy
    Fałszywe dokumenty na granicy
do góry