Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Narkotyki z Hiszpanii miały trafić do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki z Hiszpanii miały trafić do Polski

Ewa Gajewska
24.02.2020

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt 60 kg marihuany z Hiszpanii do Polski. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim. To kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie.

44-latek - mieszkaniec województwa wielkopolskiego - został zatrzymany 18 lutego br. Mężczyzna usłyszał zarzuty nabywania i sprowadzania z Hiszpanii do Polski około 60 kg substancji odurzających. Wartość narkotyków oszacowano na ponad 2 mln. zł. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Pierwszym zatrzymanym w tej sprawie był 35-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Mężczyzna przemycił z Hiszpanii prawie 30 kg narkotyków. 35-latek trafił w ręce służb w październiku 2018 roku, kiedy podczas kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej i Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Świecku znaleźli w jego samochodzie marihuanę, ukrytą w dwóch kołach zapasowych. Czarnorynkowa wartość narkotyku wynosi prawie milion złotych. 35-latek usłyszał zarzuty sprowadzania do Polski znacznej ilości środków odurzających. 20 grudnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu wymierzył mu karę trzech lat pozbawienia wolności.

materiał filmowy i zdj. Warmińsko-Mazurski OSG

 

 

 

 

do góry