Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Straż Graniczna odzyskała skradzione maszyny - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna odzyskała skradzione maszyny

Ewa Gajewska
10.02.2020

W miniony weekend na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna nie dopuściła do wywozu skradzionych maszyn. Sprzęt miał trafić na Ukrainę. Wartość zatrzymanego wózka widłowego oraz koparko-ładowarki oszacowano łącznie na ponad 120 tys. zł.

Oba zdarzenia miały miejsce na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. W sobotę (8 lutego) do kontroli zgłosił się 66-letni obywatel Ukrainy, kierowca ciężarówki. W naczepie przewoził m.in. wózek widłowy marki Still. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustali, że warta ok 20 tys. złotych maszyna została skradziona na terytorium Włoch i jest w zainteresowaniu tamtejszych służb. Mężczyznę zatrzymano i przekazano Policji.  

Z kolei 9 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej zakwestionowali legalność pochodzenia innej maszyny, koparko-ładowarki marki JCB przewożonej ciężarówką przez 39-letniego Ukraińca. W tym przypadku funkcjonariusze wykryli ślady nielegalnej ingerencji w pole numerowe VIN oraz tabliczkę znamionową. Maszyna warta ponad 100 tys. złotych została zatrzymana. Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. 

zdj. Bieszczadzki OSG

 

do góry