Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zlikwidowano dziuplę z częściami samochodowymi i papierosami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zlikwidowano dziuplę z częściami samochodowymi i papierosami

Ewelina Szczepańska
05.02.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, we współpracy z funkcjonariuszami Policji oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, zlikwidowali dziuplę samochodową oraz odzyskali skradziony samochód. Zabezpieczone mienie oszacowano na kwotę 180 tys. zł.

Na terenie jednej z prywatnych posesji w gm. Konstantynów funkcjonariusze zabezpieczyli samochody Vauhxall Movano i Lexus, co do których istniało podejrzenie, że pochodzą z przestępstwa. Ponadto ujawniono części samochodowe m.in.: silniki, skrzynie biegów oraz elementy nadwozia i karoserii ze skradzionych na Wyspach Brytyjskich aut (bmw, mercedes, ford, audi). W specjalnie wydrążonych deskach złożonych w garażu, a także w bagażniku jednego z pojazdów zaleziono także ukrytych prawie 300 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Zarzuty w tej sprawie postawiono 27-latkowi. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono kwotę 1900 zł oraz samochód wart 20 tys. zł.

zdj. Nadbużański OSG

 

 

 

 

do góry