Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Narkotyki i krajanka warte prawie 185 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i krajanka warte prawie 185 tys. zł

Ewelina Szczepańska
08.11.2019

W ciągu ostatnich dni funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu przechwycili narkotyki warte blisko 78 tys. zł oraz zajęli ponad 150 kg krajanki tytoniowej bez akcyzy wartej 106 tys. zł.

Funkcjonariusze SG sjkontrolowali mercedesa przy jednej z elbląskich ulic. Wylegitymowano trzech mężczyzn. Okazało się, że w pojeździe był susz roślinny, biały proszek oraz kilkadziesiąt sztuk tabletek zawierających kodeinę. Funkcjonariusze sprawdzili również miejsca zamieszkania mężczyzn. W piwnicy i mieszkaniu jednego z nich odkryto znaczne ilości narkotyków i dwie wagi elektroniczne. Łącznie zabezpieczono ponad półtora kilograma amfetaminy, około kilograma marihuany, kilka gramów haszyszu i prawie półtora tysiąca tabletek z kodeiną. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Elblągu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 36-latka. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Elblągu zatrzymali również 48-letniego mężczyznę, który przenosił z garażu do samochodu foliowe worki z krajanką tytoniową. Okazało się, że towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe. Grozi mu kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

zdj. Morski OSG

do góry