Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Rozbita grupa przestępcza - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozbita grupa przestępcza

Maciej Pietraszczyk
12.08.2019

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji ze Słupska rozbili działającą w powiecie sławieńskim zorganizowaną grupę przestępczą. Strażnicy graniczni zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu i zabezpieczyli towar warty przeszło 1,5 mln. zł oraz zatrzymali czterech mężczyzn w wielu od 20 do 54 lat, mieszkańców województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Nielegalna krajalnia funkcjonowała w pomieszczeniach gospodarczych na terenie gminy Darłowo. Trzech mężczyzn wpadło w ręce funkcjonariuszy podczas cięcia liści, zaś czwarty został zatrzymany, kiedy w trakcie czynności funkcjonariuszy na terenie posesji dojechał do krajalni.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 2876 kilogramów liści tytoniu i 276 kg gotowej krajanki. Łączna wartość nielegalnego towaru została oszacowana na przeszło 1,5 mln zł. Zajęli także dwie maszyny do cięcia tytoniu, wagę elektroniczną, agregat, nagrzewnicę oraz pojemniki z odczynnikami chemicznymi.

W toku czynności procesowych trzem zatrzymanym przedstawiony został zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw karno-skarbowych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czwarty z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania tą grupą, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec wszystkich zatrzymanych na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.  

 

zdj. Morski OSG

  • Rozbita grupa przestępcza
    Rozbita grupa przestępcza
do góry