Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku

Ewa Gajewska
12.07.2019

Wczoraj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na gorącym uczynku trzech ukraińskich przemytników. Mężczyźni próbowali przetransportować dużą partię papierosów, przemyconych przez rzekę graniczą Bug. Wartość przejętej kontrabandy wyceniono na 140 tys. zł.

11 lipca w rejonie granicy państwa funkcjonariusze Straży Granicznej zwrócili uwagę na trzech mężczyzn, noszących duże pakunki od strony rzeki granicznej Bug. Kiedy ci zorientowali się, że zostali zauważeni, zaczęli uciekać. Jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Podczas ich kontroli ustalono, że wszyscy są obywatelami Ukrainy. W pudłach, owiniętych w tkaninę maskującą, przemycali papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ponad 140 tys. zł. Kontrabanda została wcześniej przemycona z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug.  

Zatrzymani Ukraińcy odpowiedzą teraz za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz za przestępstwo skarbowe. Ponadto jeden z nich figuruje w bazach danych jako osoba poszukiwana w celu odbycia kary w zakładzie karnym.

zdj. Nadbużański OSG

do góry