Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Funkcjonariusze SG rozpoczęli VII w tym roku misję w Macedonii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze SG rozpoczęli VII w tym roku misję w Macedonii

Dorota Bołotowicz
08.07.2019

Od dzisiaj 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej wspiera Policję Macedonii w działaniach związanych z przeciwdziałaniem kryzysowi migracyjnemu. To siódma misja w tym roku realizowana na macedońsko-greckiej granicy, która potrwa do 7 sierpnia br.

Misją dowodzi mjr SG Marek Ścibek, który na co dzień pełni służbę w Warmińsko - Mazurskim Oddziale Straży Granicznej w Kętrzynie. Wśród oddelegowanych są funkcjonariusze ze wszystkich jednostek organizacyjnych Straży Granicznej. Do zadań wykonywanych poza granicami RP będzie należało  zapobieganie nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi, rejestracja wniosków o ochronę międzynarodową i weryfikacja autentyczności dokumentów.

Uczestnicy misji przeszli w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu kurs doskonalący „Przygotowanie funkcjonariuszy do realizacji zadań służbowych w ramach współpracy transgranicznej z państwami członkowskimi UE oraz innymi państwami w ramach umów bilateralnych”. Jednym z celów szkolenia jest zintegrowanie zespołu i przygotowanie grupy do wspólnej służby podczas  wyjazdu. Funkcjonariusze uczestniczyli m.in. w zajęciach z kwalifikowanej pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu, doskonalili również taktykę i technikę realizacji czynności w obiektach zurbanizowanych, a także zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie i terenie, uzyskali również informacje o kraju docelowym.

zdj. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu

  • VII zmiana misji w Macedonii
    VII zmiana misji w Macedonii
  • VII zmiana misji w Macedonii
    VII zmiana misji w Macedonii
  • VII zmiana misji w Macedonii
    VII zmiana misji w Macedonii
do góry